Aladin

Aladin (arabsky علاء الدين), je hlavní postava orientální pohádky Aladin a kouzelná lampa z příběhů Tisíc a jedna noc, která vznikala zhruba od 7. do 16. století.

Aladin a kouzelná lampa je jedním z příběhů orientální sbírky pohádek Tisíce a jedné noci. Krásná Šahrazád musí každý večer vyprávět pohádku mocnému sultánovi Šahrijárovi. Jen svým důvtipem si může uchránit to nejcennější, co má – svůj život. Jedné noci mu vypráví i příběh o chudém chlapci Aladinovi. Jen potají sní o bohatství a lásce. Díky velkému štěstí se však stane majitelem kouzelné lampy. Džin, který je uvnitř, mu může splnit tři přání. Tak jako každá pohádka, i tato dopadne dobře.

Také Aladin se dočkal mnohých zpracování. Existuje mnoho filmů s tímto námětem, hrané i animované. Naše obrázky vám přináší příběh tohoto nebojácného chlapce od Walta Disneyho. Pohádky v podání tohoto úžasného animátora jsou kouzelné a nezapomenutelné. Vybarvujte Aladina s jeho věrnou kamarádkou opičkou Abu nebo s jeho pověstným létajícím kobercem. Nesmíme zapomenout ani na krásnou princeznu Jamínu, která se nakonec stane jeho ženou.
One Response to “Aladin”

  1. Lenka napsal:

    chceme malovať

Napište nám