Červená karkulka

Dětská hřištěKdo by neznal děvčátko s červeným čepečkem? Maminka pošle svou malou dcerku na návštěvu k nemocné babičce. Na malou Karkulku si ale dělá zálusk hladový vlk. Sežere babičku a v přestrojení chce ošálit Karkulku. Nebyla by to však pohádka, kdyby skončila špatně. Zlý vlk je poražen, dobro zvítězí nad zlem.
Pohádka o Červené karkulce patří bezesporu mezi ty nejoblíbenější. Existuje několik verzí. Téměř každá z evropských zemí měla svůj příběh o malé holčičce a nenasytném vlkovi. Nejznámější zpracování pochází z pera bratří Grimmů. Další pak třeba známe od Charlese Perraulta.A přesně to vám nabízí naše omalovánky – Červenou karkulku se lstivým vlkem, babiččin domeček, vlka nacpaného k prasknutí, šťastné shledání babičky a Karkulky. Omalovánky mapují celý příběh. Dejte svým ratolestem za úkol obrázkům barvami vdechnout život a poté je nechte celou pohádku vyprávět od začátku až do konce.

Poznámka k pravopisu: V souladu s Pravidly českého pravopisu se jméno dívky píše jako „Červená karkulka“ nebo jen „Karkulka“. V některých překladech se ale objevuje i verze „červená Karkulka“. Obě možnosti lze považovat za správné.
2 Responses to “Červená karkulka”

  1. Šárka napsal:

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možno libovolně stahovat obrázky z této stánky a používat je. Děkuji za odpověď.

  2. Lenka napsal:

    pekne

Napište nám