Dopravní prostředky

Naučte své dítě rozeznávat jednotlivé dopravní prostředky a to nejen ty, ve kterých spolu jezdíte do města či k lékaři. V našich omalovánkách vám nabízíme mnoho druhů dopravních prostředků.
V první řadě jsou to automobily. Ne však každý člověk má dost peněz na to, aby si koupil svůj vlastní dopravní prostředek. Využívají proto hromadnou dopravu. Sem patří autobusy, ve větších městech tramvaje, trolejbusy či metro. Výhodou tohoto cestování je cenová dostupnost, musíme se však smířit s menším pohodlím.
Pokud se rozhodneme cestovat na větší vzdálenosti, například pokud jedeme o prázdninách k moři, využíváme k cestování letadla či lodě. Ačkoliv se to tak nezdá, letecká doprava je tím nejbezpečnějším způsobem cestování. Nevýhodou jsou vysoké ceny letenek a omezená váha zavazadla, které si s sebou můžete vzít. V případě cestování po moři či oceánu je váha zavazadel neomezená. Mnozí lidé však tento způsob dopravy nevyhledávají, protože trpí mořskou nemocí.
Nabídněte všechny tyto dopravní prostředky svému dítěti k vybarvení a ono se pro příště naučí pojmenovávat letadla, lodě a mnohé další.

4 Responses to “Dopravní prostředky”

 1. Tóth Michal napsal:

  Jen chci aby jste si upravili LYŠKU na LIŠKU podle mého názoru.

 2. Lenka napsal:

  už aby to manžel vytlačil

 3. Naďa napsal:

  nechci být hnidopich… ale říkat někomu, že má opravit pravopis a sám psát hrubky mi připadá absurdní xD

 4. Míča Milan napsal:

  Ahoj. milan

Napište nám