Krteček

Krtek neboli zdrobněle Krteček, je známá kreslená postavička, kterou stvořil výtvarník Zdeněk Miler ve studiu Krátký Film Praha. Animovaný film běžel jako seriál Večerníček. Úplně první díl z roku 1957 nesl název Jak Krtek ke kalhotkám přišel, ve kterém se objevily i další postavičky jako žába, čáp a ježek. Další díly přibývaly velmi pozvolna, Krtek a autíčko (1963), Krtek a raketa (1965), Krtek a sněhulák (2002).
Po velkém úspěchu animovaných filmů a večerníčků po celém světě vznikla řada dětských knih, kompaktních disků a videokazet s námětem Krtka.5 Responses to “Krteček”

 1. veronika napsal:

  je to celkom zaujimave ___ je tu vselico mozne levi kral pinocchio bmbi velmi sa mi to paci

 2. Sofinka a Julinka :) napsal:

  Máte úžasné stránky najdem jakoukoliv omalovánku co si naše holky přejou …:)strašně moc krásné omalovánky tu máte a holky strašně žerou Shreka a nikde jsme ho nemohli najít a tedka u vás našli tak už omalujou nebo se spíš jen dívají protže jim jsou 2,6 roku takže jsou sice počmárané ale jim se tak omalovánky líbí …… děkujeme za takové stránečky JEN TAK DÁL :)

 3. Lenka napsal:

  milujeme krtečka

 4. Zuzana Poláková napsal:

  Dobrý den, děkuji za pěkné stránky, moje dcera Kamila (4) je nadšena. Můžu poprosit o úpravu omalovánek Krtečka, které jako jediné nefungují: píše to Error 404 – Stránka nenalezena
  Zpět na hlavní stránku Omalovánky
  Děkuji
  Poláková

 5. Kristýna Švecová napsal:

  Prosím nebyla by Hello Kitty? Děkuji

Napište nám