Jídlo, ovoce a zelenina

Pro správný vývoj každého dítěte je velmi důležitý jeho jídelníček. Měl by být vyvážený a plný vitaminů. Proto vám zde přinášíme obrázky jídla jak zdravého, tak nezdravého. Naučte své dítě rozeznávat ovoce od zeleniny.
Nabízíme vám omalovánky ovoce domácího i cizokrajného. Na začátku letních prázdnin sbíráme červené jahody a třešně. Jablka a hrušky dozrávají na podzim. Meruňkám a broskvím se nejlépe daří na Moravě. Zde také nalezneme mnoho vinic. Z cizích krajů se k nám dováží citrony, pomeranče a banány.
Ze zeleniny se na zahrádkách pěstuje paprika, mrkev, rajčata, cibule i pórek. Na polích se můžeme setkat s kukuřicí a hráškem.
Ke zdravým jídlům patří jídla bohatá na vitaminy a ty najdeme právě v ovoci a zelenině. Pro dětské tělo je velmi důležitý vápník, proto bychom jim měli hojně dopřávat mléčných výrobků. Bílkoviny nalezneme jak v luštěninách, tak v mase. V dětském jídelníčku však nesmíme zapomínat i na sladkosti. Je velmi důležité našemu nejmenšímu občas dovolit čokoládu, zmrzlinu či sladký dortík.
3 Responses to “Jídlo, ovoce a zelenina”

  1. Lenka napsal:

    chutne

  2. Venda napsal:

    Moje!

  3. Zuzana napsal:

    Ahoj, dala bych sem ještě kategorii složitější a složku mandaly :)

Napište nám