Šmoulové

Šmoulové. Naprostý hit mezi českými dětmi v devadesátých letech minulého století a ani dnes tomu není jinak. Malé modré postavičky má rád téměř každý. Jejich autorem je Belgičan Pierre Culliford, který však tvořil pod pseudonymem Peyo. Původně to byly postavičky komiksové. Poté vzniklo několik filmů a v osmdesátých letech na televizních obrazovkách v USA běžel seriál o těchto malých modrých kamarádech. Šmoulové se stali hitem nejen v České republice. Začaly se vyrábět předměty se šmoulím motivem, vznikaly videohry a dnes se můžeme setkat s velmým množstvím her počítačových.
Podívejte se na naše obrázky a společně se svými dětmi je vybarvujte a vzpomínejte na doby, kdy jste na tento animovaný seriál koukali taky. Jak již bylo řečeno, jsou malí a modří. Mají svou vlastní vesnici plnou domečků z hub. Každý ze šmoulů má jméno podle toho, jaká je jeho nejoblíbenější činnost nebo čím je ostatním přínosný. Nacházíme zde tak například Koumáka nebo Poetu. Nad vším dohlíží Taťka šmoula a Šmoulinka je pravá šmoulí slečna.
5 Responses to “Šmoulové”

 1. veru napsal:

  jak tisknout?

 2. Lenka napsal:

  pekne

 3. Mikešová Eliška napsal:

  Dobrý den,

  vaše omalovánky se mi moc líbí!:-)Moc ráda si je vykresluji.Moc se mi líbí šmoulové a malá mořská víla,to vybarvuji nejradši!

  Nashledanou a pěkný den.
  S pozdravem Mikešová Eliška:-)

 4. ondra napsal:

  vaše omalovanki jsou kvalitní

 5. Hana napsal:

  veru- zmáčkni najednou „ctrl+P“, zobrazí se ti tabulka a ty nmáčkneš „tisk“

Napište nám