Tom a Jerry

Tom a Jerry je americký animovaný seriál se 161 díly, natočený v letech 1940 až 1967. Tom je kočka, která neustále honí myš Jerryho, který na oplátku dělá kocourovi naschvály.

Zajímavosti: V prvním díle Jak kočka dostala padáka se ještě kočičí představitel Toma jmenoval Jesper, jméno Tom získal až ve druhém díle. Další zajímavostí je, že jelikož kreslíři společnosti MGM nebyli dostatečně výkonní, společnost zadávala zakázky na výrobu dílů dalším společnostem. V letech 1961–62 mezi ně patřil Rembrandt Films Williama L. Snydera, který působil v Praze, a na výrobě se podíleli čeští kreslíři ze společnosti Bratři v triku. Celkem vytvořili 13 epizod, které však bývají hodnoceny jako méně podařené. V roce 2005 byl natočen celovečerní film Tom a Jerry letí na Mars (Tom and Jerry Blast Off to Mars).
Některým filmovým kritikům se nelíbily scény, ve kterých jde doslova o život. Častokrát se o tom s tvůrci přeli. Fiktivní pořad Itchy & Scratchy Show, který se objevuje v mnoha dílech seriálu Simpsonovi, paroduje zejména takovéto surové scény.
One Response to “Tom a Jerry”

  1. Lenka napsal:

    velmi pekne

Napište nám