Vánoční omalovánky

Vánoce jsou pro mnoho dětí jedněmi z nejoblíbenějších dnů v roce, protože milují rozbalování dárků pod rozsvíceným stromkem, všude jsou pro ně připraveny dobroty, celá rodina je pohromadě. Kde mají tyto svátky klidu a míru původ? Původně se jedná o křesťanský svátek. Oslavuje se zde narození Ježíše Krista, ke kterému došlo 25. prosince. Tento den je v některých zemích nejdůležitějším dnem Vánoc (hlavně v anglicky mluvících zemích). U nás je však tím nejdůležitějším dnem 24. prosinec.
K Vánocům patří mnoho tradic. Tady v České republice mezi ně patří zdobení vánočního stromku, pod který nosí dárky Ježíšek. Zajímavostí je, že v každé zemi nosí dárky někdo jiný (v USA Santa Claus, v Rusku Děda Mráz). Štědrovečerní večeři tvoří rybí polévka a bramborový salát s kaprem. Po večeři obvykle děti rozbalují dárky a vše vrcholí půlnoční mší.
My vám nabízíme k vymalování obrázky vánočních stromků, zvonečků, andělů, sněhuláků a mnohé další.


Svátek Svatého Mikuláše připadá na 6. prosinec. V Čechách je vždy slaven v jeho předvečer, čili večer 5. prosince. Je pokládán za předvánoční svátek. Děti se na Mikuláše těší, protože to je znamení, že brzy přijdou Vánoce. Večer 5. prosince Mikuláš, který je oblečený do biskupského oděvu s dlouhými bílými vousy, společně s anděly a čerty obcházejí domácnosti, odměňují hodné děti a trestají hříšníky. Špinaví a rohatí čerti s obrovskými pytli vyhrožují zlobivým dětem, že je odnesou do pekla, pokud se nepolepší. Naopak krásní zlatí a bílí andělé společně s Mikulášem jsou hodní a brání i děti zlobivé. Po odrecitování básničky jsou odměněny drobnostmi, jako jsou sladkosti, ovoce nebo malé dárky pro štěstí. Tato skupinka chodí mnohdy i po školách a školkách a obdarovává a straší ty nejmenší i tam.
Vymalujte si s námi obrázky krásných andělů, hodného Mikuláše a děsuplných čertů!
12 Responses to “Vánoční omalovánky”

 1. Ema napsal:

  Hezky.

 2. kajka napsal:

  jsou tady krásné omalovánky

 3. kajka napsal:

  vážně nádherné omalovánky

 4. Lenka napsal:

  teraz aktuálne

 5. Alena napsal:

  Moje dcery si vždy vyberou a jsou spokojené ze všemi omalovánkamy.

 6. kajda napsal:

  jú to jsou heské omalovánky

 7. nikol napsal:

  suprový

 8. jana jiranová napsal:

  hezké omalovánky.jsou tu taky hellokyty omalovánky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Lucka napsal:

  jééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééébooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 10. Lucka napsal:

  kájko já sem filip a muluju tě

 11. filip napsal:

  mulujutě

 12. Johana napsal:

  Nejsou tady sněhuláci.

Napište nám